Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Adwentu - 15.12.2019r.
 1. Dzisiaj przypada 3 Niedziela Adwentu zwana Gaudete. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Dzisiaj Msze Św. z naukami rekolekcyjny
 2. mi, jak w każdą niedzielę, natomiast o godz. 11:15, Msza Św. z nauką dla dzieci. W poniedziałek i we wtorek, Msze Św. o godz. 9.00, 17.00 i 18.00, z naukami rekolekcyjnymi. Roraty o godz. 17.00. Spowiedź Św. rekolekcyjna w poniedziałek, 16 grudnia, od godz. 8.30 do 9.30 oraz od 16.30 do 18.30. W zakrystii lub kancelarii możemy zgłaszać chorych na przedświąteczną wizytę kapłana, we wtorek 17 grudnia, od godz. 8.00.
 3. We wtorek, o godz. 18.00, Msza Św. z Nowenną do św. Judy Tadeusza. W środę, o godz. 18:00, Msza Św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
 4. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece można zakupić w zakrystii. W zakrystii możemy też nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara składana przy tej okazji , przeznaczona jest na inwestycje i remonty w naszej świątyni. Przez cały Adwent, w kościele jest wystawiony kosz, na artykuły spożywcze i środki czystości, dla osób samotnych, starszych i z niskimi dochodami.
 5. Przeżywamy 3 niedzielę miesiąca. Modlimy się za Ofiarodawców i Darczyńców naszej parafii. Ofiary zebrane na tacę, zostaną przeznaczone na trwające prace remontowe w naszej świątyni. W pierwszych dniach grudnia, zakończyliśmy kolejny etap wzmacniania fundamentów kościoła. Pozostał jeszcze ostatni etap, ,przewidziany na rok przyszły, związany z metodą iniekcji strumieniowej. Bieżąca płatność wyniosła : 176tysięcy 440złotych. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom – Bóg Zapłać!
 6. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom z ubiegłego tygodnia – Państwu Marii i Zenonowi Biedalak. Bóg Zapłać!
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela ", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 8. W przyszłą niedzielę, 22 grudnia, przy wyjściu z kościoła będzie zbierana ofiara do puszek, na świąteczną dekorację oraz kwiaty do ołtarza.
 9. Zapraszamy do kościoła osoby chętne do pomocy, w pracach związanych z udekorowaniem szopki oraz choinek. Prosimy o przyjście w poniedziałek, 16 grudnia i środę 18 grudnia, o godz.19.00 oraz w piątek ,20 grudnia o godz. 9.00. Zapraszamy też osoby chętne do pomocy przy porządkach wokół naszej świątyni, w poniedziałek, 16 grudnia o godz.10.00.
 10. W najbliższą niedzielę, 22 grudnia, zapraszamy o godz. 18.00, wszystkich Czcicieli Św. Szarbela, na kolejną Mszę Św. ku czci tego Świętego. Będzie ona połączona z ucałowaniem relikwii oraz namaszczeniem olejem Św. Szarbela.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia : dużo zdrowia, pomyślności i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia. Szczęść Boże.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli : śp. + Zofia Konieczna - lat 77, + Anna Nowak - lat 88 i + Elidiusz Czopik – lat 91 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…