Ogłoszenia Duszpasterskie na 4. Niedzielę Adwentu 22.12.2019r. oraz Boże Narodzenie
 1. Przeżywamy Czwartą i zarazem ostatnią Niedzielę Adwentu.
 2. Trwa jeszcze akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece można zakupić w zakrystii. W zakrystii możemy też nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara składana przy tej okazji , przeznaczona jest na remonty w naszej świątyni.
 3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła będzie zbierana ofiara do puszek, na świąteczną dekorację oraz kwiaty do ołtarza.
 4. Również dzisiaj zapraszamy o godz. 18.00, wszystkich Czcicieli Św. Szarbela, na Mszę Św. ku czci tego Świętego. Będzie ona połączona z ucałowaniem relikwii oraz namaszczeniem olejem Św. Szarbela.
 5. Najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia jest Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W Wigilię, Msza św. koncelebrowana, o godz. 8:00. Pamiętajmy o polskich tradycjach związanych z Wigilią, czyli o wspólnej modlitwie przy wigilijnym stole, łamaniu się poświęconym opłatkiem i o śpiewaniu kolęd. Msze Św. w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt, tak jak w każdą niedzielę. Pierwszego dnia, czyli 25 grudnia, „Pasterka” będzie sprawowana o północy, natomiast nie będzie Mszy o godz. 7.00. Taca z „Pasterki” przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. O godz. 12.30, dodatkowa Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Św. W drugi Dzień Świąt będziemy wspierać naszą modlitwą i ofiarami Uczelnie Katolickie w Polsce. Taca z tego dnia przeznaczona jest właśnie na ich utrzymanie. W czwartek (26.12.), Święto św. Jana Apostoła, podczas Mszy Św. rano i wieczorem poświęcenie wina. W piątek, (27.12.) o godz. 18.00, Msza święta Zbiorowa za Zmarłych w roku 2019 oraz za Zmarłych, zgłoszonych w kancelarii lub zakrystii.
 6. Z uwagi na charakter piątku 27 grudnia, przypadającego w oktawie Bożego Narodzenia, który dla wielu w tym roku jest dniem wolnym od pracy i dniem odpoczynku, ks. Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.
 7. Od soboty (28.12.) rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską czyli Kolędę. Szczegółowy plan na najbliższe dni dostępny jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
 8. W przyszłą niedzielę (29.12.), przypada Święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa. To dobra okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i oddania naszych rodzin Matce Bożej.
 9. Przed tygodniem przeżywaliśmy 3 niedzielę miesiąca. Taca ,,Dar serca” wyniosła : 5225 złotych. Wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy. Składamy również podziękowania Darczyńcom z ubiegłego tygodnia : Pani Irenie Lempa z ul. M.Auby, Państwu Katarzynie i Robertowi Siuda, Państwu Łucji i Januszowi Lewandowskim z ul. Bytomskiej oraz anonimowemu Darczyńcy z ul. Spokojnej. Szczególne podziękowanie składamy Państwu Augustynowi i Stanisławie Dziewońskim z ul. M.Auby. Bóg Zapłać!
 10. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela ", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, dużo zdrowia, pomyślności i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia. Szczęść Boże.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli : śp. +Andrzej Kozieł - lat 60, +Ryszard Szlęk - lat 63 i +Stanisław Klec – lat 90 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…