Ogłoszenia duszpasterskie - 2 Ndz po Narodzeniu Pańskim – 05.01.2020r.
 1. Trwa Wizyta Duszpasterska. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom za życzliwe i miłe przyjęcie kapłana podczas kolędy oraz złożone ofiary przeznaczone na cele ogólnokościelne i planowane prace remontowe w naszej świątyni. Istnieje także możliwość ustalenia indywidualnego terminu kolędy w niedzielę lub po Mszy św. w tygodniu, po godz. 18.00. Zapisy przyjmowane są osobiście po każdej Mszy św.
 2. Jutro, w poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte w tym dniu według porządku niedzielnego. Tradycyjnie ulicami naszego miasta przejdą orszaki Trzech Króli, które połączone dotrą do Stajenki w Galerii Elektrownia. Z naszego kościoła, po Mszy świętej o godz. 10.00, około godz. 10.45, wyruszy orszak niebieski. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
 3. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy głoszących Ewangelię na całym świecie.
 4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kadzidło i kredę. Zachęcamy, aby oznaczyć drzwi domów tą kredą, wypisując litery: C + M + B oraz cyfry bieżącego roku. Według tradycji te litery nawiązują do imion Mędrców. Inna interpretacja podaje, że ten skrót pochodzi z języka łacińskiego: Christus mansionem benedicat (Chrystus mieszkanie błogosławi).
 5. W środę, o godz. 18:00, Msza święta z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. Zbiorowa Rocznicowa – możemy zamawiać intencje za żyjących Jubilatów i Solenizantów z okazji Urodzin, rocznicy Ślubu, Chrztu i Imienin.
 6. Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek zwracają się z prośbą o przyjęcie, nocleg i gościnę dla młodych wykonawców, w dniach od 9 do 12 stycznia. Zapisy w zakrystii.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela ", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 8. Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego.
 9. Czeladzki Klub Pielgrzyma i Akcja Katolicka zapraszają pielgrzymów i członków Akcji Katolickiej do Domu Parafialnego, na spotkanie opłatkowo - noworoczne, w sobotę 11 września, o godzinie 15:00.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia oraz opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 11. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty do wieczności odeszli : śp. +Jacek Dziura – lat 50, +Danuta Ożdżyńska – lat 62, +Edward Szram – lat 69. Polecajmy ich oraz naszych bliskich Zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…