Ogłoszenia Duszpasterskie na 3 Niedzelę zwykłą 26.01.2020r.
  1. Dzisiejsza 3 niedziela zwykła, zgodnie z motu proprio „Aperuit illis” papieża Franciszka, obchodzona jest od tego roku, jako Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy do celebracji i refleksji nad Bożym Słowem. W Kościele w Polsce obchodzimy dzisiaj również Dzień Islamu.
  2. Trwa Wizyta Duszpasterska. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom za życzliwe i miłe przyjęcie kapłana podczas kolędy oraz za złożone ofiary przeznaczone na cele ogólnokościelne i planowane prace remontowe w naszej świątyni. W tym tygodniu naszych parafian odwiedzimy w następującym porządku …….. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły lub nie będą mogły przyjąć kolędy w podanym porządku, mogą po każdej Mszy św. w niedzielę lub w tygodniu po Mszy św. o 18.00, ustalić dogodny dla nich dzień i godzinę wizyty.
  3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego. W czasie Mszy św. błogosławieństwo świec. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy się modlić o nowe powołania do życia zakonnego z naszej parafii i diecezji. Tego dnia ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych. Kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd.
  4. W środę, o godz. 18:00, Msza święta z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
  5. W najbliższy piątek, o godz. 18.00, Msza święta zbiorowa za zmarłych . Intencje za zmarłych możemy zamawiać w kancelarii lub zakrystii.
  6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę, Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:30. W sobotę kapłan uda się z Komunią Św. do chorych od godz. 8:00.
  7. Przed tygodniem przeżywaliśmy 3 niedzielę miesiąca. Taca ,,Dar serca” wyniosła : 4352 zł. Wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy. Składamy również podziękowania Darczyńcom indywidualnym z ubiegłego tygodnia : pani Halinie Besser z ul. Katowickiej , państwu Augustynowi i Stanisławie Dziewońskim z ul. M.Auby , rodzinie z ul.Strzeleckiej, pani Irenie Lempa z ul .M.Auby oraz anonimowemu Darczyńcy z ul. Katowickiej. Bóg Zapłać!
  8. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela ", który jest dostępny na stoliku z prasą.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli : śp. +Paweł Jędralski - lat 48, +Helena Zamorska - lat 67 i +Marianna Wójcik – lat 85 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…