Ogłoszenia Duszpasterskie na 7 Ndz.zwykłą 23.02.2020r.
  1. W najbliższą środę przypada Środa popielcowa. Rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Pamiętajmy o ścisłym poście i pokutnym charakterze tego dnia.
  2. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30, a dla dorosłych o godz. 17:15. Najbliższą Drogę Krzyżową dla dorosłych poprowadzi Akcja Katolicka. W niedzielę, po Mszy o godz. 16:00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża świętego. Rekolekcje wielkopostne w tym roku przeżyjemy w dniach od niedzieli 8 marca do środy 11 marca. Program jest dostępny na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii.
  3. W najbliższy piątek, o godz. 18.00, Msza święta zbiorowa za zmarłych . Intencje za zmarłych możemy zamawiać w kancelarii lub zakrystii.
  4. Przed tygodniem przeżywaliśmy 3 niedzielę miesiąca. Taca ,,Dar serca” wyniosła : 5846 zł. Wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy. Składamy również podziękowania Darczyńcom indywidualnym z ubiegłego tygodnia : państwu Elżbiecie i Czesławowi Ryszka z ul. Bytomskiej, państwu Augustynowi i Stanisławie Dziewońskim z ul. M.Auby , państwu Łucji i Januszowi Lewandowskim z ul Bytomskiej, pani Aleksandrze Sołtysik z ul. Katowickiej , pani Irenie Lempa z ul .M.Auby oraz anonimowym Darczyńcom z ul. Szpitalnej i Spokojnej. Bóg Zapłać!
  5. W środę, 26 lutego o godz. 17:00, w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Kręgu biblijnego.
  6. W czwartek 27 lutego, o godz.18.00 Msza św. z udziałem zawodników i trenerów Klubu Piłkarskiego „Zagłębie Sosnowiec”.
  7. W przyszłą niedzielę, 1 marca, odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz do ołtarza.
  8. W czasie wizyty duszpasterskiej odwiedziliśmy 2256 rodzin , kwota kolędowa 81608 zł , na cele parafialne 11579 zł , na cele ogólnokościelne 9263 zł , na fundusz remontowy 19370 zł. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie kapłanów , wspólne modlitwy, rozmowy i złożone ofiary. Bóg Zapłać!
  9. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela ", który jest dostępny na stoliku z prasą.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
  11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli : śp. +Marcin Mędrek - lat 45, +Zofia Stępień - lat 73, +Krystyna Gwara – lat 92, +Włodzimierz Szałas - lat 72 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…