Ogłoszenia Duszpasterskie na 1. Ndz.Wielkiego Postu 01.03.2020r.
 1. Trwa okres Wielkiego Postu. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30, a dla dorosłych o godz. 17:15. Najbliższą Drogę Krzyżową dla dorosłych poprowadzi Sztab Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Droga ta będzie miała charakter pokutny i wynagradzający za grzechy popełnione wobec najmłodszych. W niedzielę, po Mszy o godz. 16:00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża świętego. Parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę 8 marca i potrwają do środy 11 marca. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcamy do słuchania Słowa Bożego oraz nauk księdza rekolekcjonisty, a we wtorek do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Wykorzystajmy dobrze czas Wielkiego Postu, który poprzedza radość poranka wielkanocnego i daje nam możliwość nawrócenia i poprawy życia. Program jest dostępny na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii.
 2. Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej racji w naszym kościele jutro, w poniedziałek o godz. 10:00, odbędzie się Liturgia Słowa połączona ze wspólną modlitwą. Serdecznie zapraszamy.
 3. W środę, o godz. 18:00, Msza święta z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. Zbiorowa Rocznicowa – możemy zamawiać intencje za żyjących Jubilatów i Solenizantów z okazji Urodzin, rocznicy Ślubu, Chrztu i Imienin.
 4. Również w środę 4 marca, na godz. 18:00 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującym się do Uroczystości Pierwszej Komunii św. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. ,podczas której dzieciom zostaną wręczone książeczki do nabożeństw.
 5. W tym tygodniu przypada 1 Czwartek, 1 Piątek i 1 Sobota miesiąca. W czwartek, Msza Św. w intencji powołań o godz. 7:30, po tej Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, aż do godz. 18:00. W piątek, Msza Św. Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00. W sobotę, Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:30. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych. W piątek i sobotę kapłan uda się z Komunią Św. do chorych od godz. 8:00.
 6. Caritas rozpoczyna akcję Rodzinnej Skarbonki Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć skarbonki, do których przez cały okres Wielkiego Postu rodzina składa ofiary – wyrzeczenia, łącząc się z cierpiącym Chrystusem. Jest to wsparcie dla najuboższych w parafii. Są także do nabycia, wzorem lat ubiegłych, świece zwane Paschalikami. W czasie Wielkiego Postu w kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób starszych i samotnych oraz z niskimi dochodami.
 7. Zapraszamy na film "Najświętsze Serce" do kina Helios w Dąbrowie Górniczej w Centrum Pogoria, w sobotę 7 marca o godz. 9:30. Bilet grupowy 14 zł, zapisy w zakrystii.
 8. Dzisiaj po Mszy św. możemy złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz do ołtarza.
 9. W najbliższą niedzielę 8 marca, będziemy przeżywać dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Będzie również możliwość wsparcia misjonarzy poprzez złożenie ofiary przy wyjściu z kościoła.
 10. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela ", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła : śp. +Roksana Wysocka - lat 28 - polecajmy Ją oraz naszych bliskich Zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…