Ogłoszenia Duszpasterskie na 2 Ndz.Wielkiego Postu 08.03.2020r.
 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 11 marca. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. „Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”. Prosimy Pana, byśmy nakarmieni Bożym Słowem przez ks. Łukasza, naszego rekolekcjonistę, żyli w jedności z Bogiem i bliźnimi, żyli dla Boga i dla bliźnich. Zachęcamy do słuchania Słowa Bożego oraz nauk rekolekcyjnych, a we wtorek, w Dzień Sakramentu Pojednania, do skorzystania ze Spowiedzi św. Wykorzystajmy dobrze czas Wielkiego Postu, który poprzedza radość świąt wielkanocnych i daje nam możliwość nawrócenia i poprawy życia. Program jest dostępny na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii.
  W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30, a dla dorosłych o godz. 17:15. Najbliższą Drogę Krzyżową dla dorosłych poprowadzi Sodalicja Mariańska. W niedzielę, po Mszy o godz. 16:00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża świętego.
 2. Spotkanie Sodalicji Mariańskiej i Czcicieli Matki Bożej, odbędzie się 10 marca, we wtorek o godz. 16.00, w Domu parafialnym.
 3. W środę, o godz. 18:00, Msza święta z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
 4. Trwa akcja Caritas Rodzinnej Skarbonki Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć skarbonki, do których przez cały okres Wielkiego Postu rodzina składa ofiary – wyrzeczenia, łącząc się z cierpiącym Chrystusem. Jest to wsparcie dla najuboższych w parafii. Są także do nabycia, wzorem lat ubiegłych, świece zwane Paschalikami. W czasie Wielkiego Postu w kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób starszych i samotnych oraz z niskimi dochodami.
 5. W sobotę 14 marca, o godz. 13:00 na Rynku w Czeladzi, odbędzie się publiczna Modlitwa różańcowa w intencji o odnowę moralną Narodu polskiego.
 6. W najbliższą niedzielę 15 marca, przypada 3 niedziela miesiąca. Będziemy się modlić się za Ofiarodawców i Darczyńców naszej parafii. Ofiary zebrane na tacę, zostaną przeznaczone na prace remontowe w naszej świątyni.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela ", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli : śp. +Grażyna Kawa - lat 66, +Marianna Motyka – lat 86, +Wiesław Golec – lat 65, +Alicja Gawor – lat 61 - polecajmy ich oraz naszych bliskich Zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…