Ogłoszenia Duszpasterskie na 4 Ndz.Wielkiego Postu 22.03.2020r.
 1. Dzisiejsza, 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana jest Laetare (Radujcie się). Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych i łask płynących z chrztu i Eucharystii.
 2. W środę 25 marca, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się uroczyste złożenie ślubowania Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Natomiast osoby, które w tym dniu nie mogą przybyć do świątyni, dokonają tego prywatnie w domu przed krzyżem. Osoby gotowe podjąć się Duchowej Adopcji proszone są o wypełnienie i złożenie deklaracji w zakrystii. Stosowne druki znajdują się przy bocznym wejściu do kościoła. Wypełnione deklaracje będzie można składać w zakrystii po zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego. Szczegóły na plakatach. Również podczas tej Mszy Nowenna Wieczysta do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
 3. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową dla wszystkich o godz. 17:15.
 4. W niedzielę, po Mszy o godz. 16:00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 5. Trwa akcja Caritas Rodzinnej Skarbonki Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć skarbonki, do których przez cały okres Wielkiego Postu rodzina składa ofiary – wyrzeczenia, łącząc się z cierpiącym Chrystusem. Jest to wsparcie dla najuboższych w parafii. Są także do nabycia, wzorem lat ubiegłych, świece zwane Paschalikami. W czasie Wielkiego Postu w kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób starszych i samotnych oraz z niskimi dochodami.
 6. Przed tygodniem przeżywaliśmy 3 niedzielę miesiąca. Taca ,,Dar serca” wyniosła : 1201 zł. Wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy. Składamy również podziękowania Darczyńcom indywidualnym z ubiegłego tygodnia : pani Halinie Besser z ul. Katowickiej, państwu Łucji i Januszowi Lewandowskim z ul Bytomskiej oraz anonimowemu Darczyńcy z ul. Katowickiej. Bóg Zapłać!
 7. W najbliższy piątek, o godz. 18.00, Msza święta zbiorowa za zmarłych . Intencje za zmarłych możemy zamawiać w kancelarii lub zakrystii.
 8. Dzisiaj, w niedzielę 22 marca, o godz. 18:00, Msza św. ku czci św. Szarbela, połączona z błogosławieństwem relikwiami św. Szarbela.
 9. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela ", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli : śp. +Krystyna Godecka - lat 88, +Jarosław Rajkowski – lat 56, +Halina Naturalna – lat 73 - polecajmy ich oraz naszych bliskich Zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…