Ogłoszenia Duszpasterskie na 24 Niedzielę Zwykłą – 13.09.2020.
  1. Dzisiaj rozpoczyna się 10 Tydzień Wychowania pod hasłem ‘Budujmy więzi” – dni szczególnej modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
  2. Jutro w poniedziałek 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wiąże się ono z odnalezieniem drzewa krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus. Istotą święta jest ukazanie tajemnicy Krzyża jako ceny zbawienia człowieka. Zapraszamy na Msze św. połączone z błogosławieństwem relikwiami Krzyża św. o godz.7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. W tym dniu z racji święta kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. We wtorek, o godz. 18.00, Msza Św. z Nowenną do św. Judy Tadeusza. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W niedziele (od kwietnia do października), o godz. 20.15 odprawiana jest dodatkowa Msza Św. W piątek o godz. 15:00, odmawiana jest w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. Dzisiaj po Mszy św. do puszek możemy złożyć ofiarę na utrzymanie naszych sakralnych miejsc w Ziemi Świętej.
  5. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą. W bieżącym wydaniu są dwa artykuły dotyczące życia naszej parafii.
  6. Najbliższa niedziela to niedziela ,,Daru Serca”, podczas której będziemy się modlić za Ofiarodawców i Darczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona w tym dniu na tacę będzie przeznaczona na jej utrzymanie. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom naszej świątyni za wszystkie złożone dotychczas ofiary, zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.
  7. Teraz wysłuchajmy treści szczególnego zaproszenia - W niedzielę 27 września o godz. 12:30 odbędzie się w naszej świątyni Parafialna Uroczystość Dziękczynienia za Plony, czyli Parafialne Dożynki. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a także gości spoza parafii do udziału w tej dziękczynnej modlitwie. Zaproszenie kierujemy do rolników, a w szczególny sposób do wszystkich działkowców, tak licznych na terenie miasta Czeladzi oraz ich rodzin. Dożynki to okazja do dziękowania Bogu za wszystko co zrodziła ziemia oraz czym obrodziły rośliny i drzewa dla dobra człowieka - owoce, warzywa, jarzyny i wszystkie płody rolne. Podczas procesji z darami będziemy mogli złożyć w ofierze symboliczne plony ziemi, owoce i warzywa. Przynieśmy również ziarno na przyszły zasiew, które podczas Mszy św. zostanie poświęcone. Zachęcamy, aby całe rodziny - rodzice i dzieci, dziadkowie i wnuki, włączyły się w przygotowanie tej uroczystości poprzez wykonanie i przyniesienie do kościoła wieńców dożynkowych, owoców ziemi i pracy rąk ludzkich, chlebów oraz różnych symboli związanych z Dożynkami. Mamy nadzieję, że Dożynki będą okazją do radosnego spotkania podczas Eucharystii i przyczynią się do budowania więzi oraz poznania i integracji Działkowców, Parafian i wszystkich Gości. Już dzisiaj zastanówmy się w gronie rodziny nad tym co możemy wykonać i przynieść do świątyni na Parafialne Dożynki.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli: +Genowefa Ligęza – lat 86 , +Adolf Kulesza – lat 82 - polecajmy ich oraz naszych bliskich Zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.