Ogłoszenia Duszpasterskie na 30 Niedzielę Zwykłą – 25.10.2020.
  1. Tydzień temu przeżywaliśmy niedzielę ,,Daru Serca”. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za złożone ofiary na tacę oraz poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać. Przez cały Tydzień Misyjny modliliśmy się w intencji Misji św., a dzisiejsza taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00, odmawiana jest w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego. W najbliższy piątek o godz. 18:00 Msza Św. zbiorowa za zmarłych. Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17:30 w tygodniu, a w niedziele po Mszy o godz.16:00. Przypominamy, iż dzisiaj w ostatnią niedzielę października, Msza św. o godz. 20.15 odprawiana jest w tym roku po raz ostatni i powróci w kwietniu 2021r.
  3. Zbliża się listopad, a wraz z nim czas szczególnej pamięci o naszych ukochanych zmarłych. Wyrazem naszej wiary w życie wieczne oraz wdzięczności wobec zmarłych jest modlitwa w ich intencji. Przyjmujemy wypominki roczne (na niedziele o godz. 7:00, 10:00 i 18:00), oktawalne ( z różańcem i Mszą św. w dniach od 2 do 9 listopada) i jednorazowe (w dniu 2 listopada o godz. 8:00 lub 9:00). Możemy zamawiać w kancelarii parafialnej i zakrystii. Kartki wypominkowe dostępne są przy wyjściu z kościoła. Prosimy o bardzo czytelne wypisanie imion i nazwisk zmarłych oraz dopisanie jakie to są wypominki i na którą godzinę.
  4. W przyszłą niedzielę 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:15, o godz. 13:30 na cmentarzu parafialnym odbędzie się procesja z różańcem za zmarłych, a po niej Msza około godz. 14:00 i ostatnia Msza o 18:00. (Procesja i Msza na cmentarzu odbędą się, o ile Władze państwowe nie postanowią inaczej). W poniedziałek 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. w tym dniu o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.Modlitwa różańcowa z wypominkami jednorazowymi w poniedziałek, o godz. 8:00 i 9:00. Wypominki oktawalne z Różańcem za zmarłych, codziennie przez 8 dni, od pon. 2 listopada do pon. 9 listopada włącznie, o godz.17:00, a po nich Msza Św. w intencji polecanych Zmarłych. (W niedzielę 8.11. wyjątkowo po Mszy o 16:00).
  5. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
  6. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. zmarły : +Tomasz Styczeń - lat 45 - polecajmy go oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.