Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę zwykłą 16.01.2022.
 1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę ,,Daru Serca”, modlimy się za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona na tacę będzie przeznaczona na jej utrzymanie oraz przygotowywane prace remontowe. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom naszej świątyni za wszystkie złożone dotychczas ofiary, zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.
  W poniedziałek przypada Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, a we wtorek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. We wtorek o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną do św. Judy Tadeusza. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00 w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z wystawieniem NS. W piątek obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę – Dzień Dziadka, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 3. W tym tygodniu przypadają imieniny Jarosława i Mariusza. W związku z tym pamiętamy w modlitwie i składanych życzeniach o naszych Solenizantach. Są nimi – proboszcz parafii ks. kanonik Jarosław Wolski i wikariusz parafii – ks. Mariusz Kafel. W intencji ks. proboszcza sprawowana będzie Msza św. w piątek 21 stycznia o godz. 18:00, a w intencji ks. Mariusza podczas środowej nowenny. Dołączmy do tego nasze indywidualne modlitwy za Solenizantów.
 4. Podajemy plan kolędy na bieżący tydzień :
  Poniedziałek 17 styczeń
  1) ul. Spółdzielcza 1,3,5,7,9,11,13 – ks.Andrzej od godz. 9.00
  2) ul. Spółdzielcza 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20 – ks.Mariusz od godz. 16.00
  3) ul. Szpitalna (domy prywatne) i Szpitalna 2 – ks.Łukasz od godz. 16.00
  Wtorek 18 styczeń – od godz. 16:00
  ul. Będzińska – ks. Mariusz
  Informujemy, iż przez najbliższe niedziele będziemy sprawować o godz. 11:15 Msze św. w intencji Parafian, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana w swoim domu podczas kolędy. Podobnie jak w ubiegłym roku ta Msza będzie połączona z modlitwą i indywidualnym błogosławieństwem kolędowym. Po błogosławieństwie na końcu Mszy wierni otrzymają obrazki kolędowe i będą mogli złożyć swój Dar Serca z racji kolędy.
  W niedzielę za tydzień 23 stycznia zapraszamy do kościoła na godz. 11:15 na zapowiedzianą Mszę Parafian, którzy nie mogli przyjąć kapłana po kolędzie, z wszystkich domów znajdujących się na południe od ulicy Będzińskiej, czyli głównej czteropasmowej drogi dzielącej naszą parafię . W praktyce chodzi o całą południową część naszej parafii : ulice - Będzińska, Katowicka, Reymonta, Mysłowicka, Nowopogońska, Borowa, Sportowa i wszystkie ulice do nich przyległe.
 5. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli : +Wojciech Stępień – lat 52, +Jan Ziemblicki – lat 86, +Janina Dzwonnik – lat 92, +Janusz Szaton – lat 63 i zmarłe dziecko +Oliwia Plutek - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.