Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową 10.04.2022.

1). Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na publiczną Drogę Krzyżową, która odbędzie się na rynku Starego Miasta.  W poniedziałek 11 kwietnia o godz. 18:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców klas trzecich. We wtorek 12 kwietnia o godz. 16:00 kapłan uda się do chorych z wizytą przedświateczną. Prosimy o zgłaszanie chorych bezpośrednio do ks. Andrzeja albo  zapisanie w zakrystii lub kancelarii. Również we wtorek o godz. 17:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Także we wtorek o godz. 18:00 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie parafialnego zespołu Akcji Katolickiej. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. Również w środę 13 kwietnia o godz. 19:00 na rynku Starego Miasta odbędzie się publiczny różaniec o odnowę moralna narodu polskiego.
2). W Wielki Czwartek – rozpoczynamy Triduum Paschalne. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, po niej przeniesienie NS i adoracja w kaplicy przechowywania (ciemnicy) do godz. 21:00.
3). W Wielki Piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, Droga Krzyżowa o godz. 17.00, a o godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Po niej przeniesienie NS do Grobu Pańskiego i adoracja do sobotniego poranka. W Wielki Piątek podczas adoracji krzyża ofiara na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Mając na uwadze dobro duchowe wiernych oraz szczególny czas Wielkiego Tygodnia podtrzymujemy zwyczaj spowiedzi świętej w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Noc Konfesjonałów z możliwością Spowiedzi św. od godz. 19:30 do 5 rano. W konfesjonale posługę pełnią poszczególne parafie dekanatu wg wywieszonego planu.
Przypominamy o obowiązku zachowania postu i wstrzemięźliwości w Wielki Piątek. Oznacza to, że można spożyć w ciągu dnia tylko jeden posiłek do syta (rano i wieczorem można przyjąć jedynie lekki posiłek). Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia (czyli od 18. do 60. roku życia). Także wierni, którzy stołują się w zakładach zbiorowego żywienia, są zobowiązani tego dnia do wypełnienia tej praktyki pokutnej. Zachęcamy, w miarę możliwości, do zachowania postu także w Wielką Sobotę, aż do wigilii paschalnej, „aby dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości zmartwychwstania”
4). W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w godz. od 9.00 do 14.00 co pół godziny, a ostatnie poświęcenie o godz. 15:00. Liturgia Wigilii paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Przypominamy o przyniesieniu świec lub paschalików na tę liturgię. W czasie Triduum Paschalnego można codziennie uzyskać odpust zupełny, biorąc udział w liturgii.
5). W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - o godz. 6:00 Msza św. rezurekcyjna. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Kolejne Msze św. o godz. 8:30, 10:00, 11:15, dodatkowa Msza Św. chrzcielna o godz. 12:30 oraz po południu o godz. 16:00 i 18:00.
6). Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
7). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
8). W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. zmarła : +Kazimiera Wawrzacz – lat 87 - polecajmy ją oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…