Ogłoszenia duszpasterskie na 33 Niedzielę Zwykłą 19.11.2023.

1). W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, a dzisiaj do puszek przed kościołem możemy złożyć swój dar na Pomoc Kościołowi Prześladowanemu. Dzisiaj też po raz siódmy obchodzimy Światowy Dzień Ubogich.

2). Dzisiejsza niedziela to niedziela ,,Daru Serca”, podczas której modlimy się za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej parafii. Taca przeznaczona jest na utrzymanie i konserwację naszej świątyni. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za złożone dotychczas ofiary zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.

3). Również dzisiaj po południu i jutro rano odbywa się w naszym kościele peregrynacja ikony św. Józefa z inicjatywy Rycerzy Kolumba. Zapraszamy na Msze św. o godz. 16:00 i 18:00 dzisiaj oraz jutro o godz. 7:00 i 7:30. Po Mszy o 7:30 zakończenie peregrynacji.

4). We wtorek o godz. 18:00 Msza św. z nowenną do św. Judy Tadeusza.     
W środę 22 listopada o godz. 18:00 Msza święta za wstawiennictwem Świętego Szarbela z namaszczeniem olejem i błogosławieństwem relikwiami, połączona z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia.
W piątek o godz. 15:00 w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS i pouczeniem Miłosierdzia. W najbliższy piątek 24 listopada comiesięczna zbiorowa Msza święta za zmarłych.

5). Prowadzimy akcję „Tytki Charytatywnej”, czyli papierowej torby, którą parafianie zabierają, by wypełnić najbardziej potrzebnymi produktami. Może to być żywność oraz produkty chemii gospodarczej. Torby te składamy do 17 grudnia w kościele.
Zachęcamy też do zakupu małych i dużych świec „Caritas” na stół wigilijny.

6). W przyszła niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej. O godz. 10:00 Msza św. w intencji naszego parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

7). W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne. Od najbliższej środy z opłatkami na stół wigilijny uda się w tym roku do domów naszych parafian pan organista Robert, który przed odwiedzinami poinformuje mieszkańców planowanego bloku lub ulicy wywieszając wcześniej ogłoszenie z datą i przedziałem czasowym odwiedzin.
Terminarz odwiedzin pana organisty z OPŁATKAMI
Środa 22.11.23 w godz od 16.00 do 20.00 ul M.Auby blok nr 2, 4
Czwartek 23.11.23 w godz od 16.00 do 20.00 ul M.Auby blok nr 6, 8
Piątek  24.11.23 w godz od 16.00 do 20.00  ul M.Auby blok nr 10, 12
Sobota 25.11.23 w godz od 10.00 ulice: Wrzosowa, Storczyków, Tulipanów
Niedziela 26.11.23 w godz od 15.00 ulice: Słowiańska, Żytnia

8). Tygodnik katolicki „Niedziela", jest dostępny na stoliku z prasą. Zachęcamy do jego zakupu i lektury.

9). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.      Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu : + Ernest Furas – lat 84, + Aleksandra Zgryska – lat 82 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…