XX Niedziela Zwykła

1. W III niedzielę miesiąca  dziękujemy dziś wszystkim ofiarodawcom, tak parafianom  jak i gościom, za ofiary na potrzeby parafii.

2. W najbliższą niedzielę, 23 sierpnia, wyruszy Zagłębiowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi z całego dekanatu czeladzkiego będą pielgrzymować w jednej grupie. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki  o godz. 7.00. Pielgrzymi z naszej parafii mogą składać bagaże w Domu katechetycznym w sobotę do godz. 16.00. Można jeszcze zapisać się na tę pielgrzymkę w zakrystii bądź w kancelarii. Wszelkich informacji udziela ks. Tomasz.

3. W najbliższym tygodniu będziemy wspominać:

- w poniedziałek – św. Jacka

- w czwartek – św. Bernarda, opata

- w piątek – św. Piusa X, papieża

- w sobotę NMP Królowej

4.  W niedzielę, 30 sierpnia, w Żychcicach odbędą się Dożynki Diecezjalne. Centralnym punktem całodniowych uroczystości będzie Msza św. dziękczynna za zbiory – o godz. 14.00 – którą celebrował będzie Pasterz naszej diecezji, Ks. Bp Grzegorz Kaszak

5. Z wyprzedzeniem informujemy, że tradycyjnie już w I środę września odbędzie się w naszej parafii Diecezjalny Dzień Chorych. Pragniemy nadać mu coraz większą rangę, dlatego też wokół kościoła będą się prezentować instytucje i organizacje pomagające chorym, na Rynku – dzięki staraniom Pana Burmistrza i Urzędu Miasta – będzie miał miejsce Festyn zdrowia, podczas którego będzie można wykonać bezpłatne badania. Uroczystość tę uświetni jeszcze kilka inicjatyw, o których poinformujemy parafian w  najbliższym czasie.

6. Przy okazji Diecezjalnego Dnia Chorych  pragniemy poinformować, że oprócz uroczystości nadzwyczajnych, kapłani w każdy I piątek miesiąca odwiedzają ok. 30 chorych z posługą sakramentalną. Prosimy rodziny chorych, którzy nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. o zgłaszanie tych osób w zakrystii bądź w kancelarii, aby nikt nie był pozbawiony posługi sakramentalnej. Pragniemy również poinformować, że Kapłani naszej parafii posługują również w Szpitalu Miejskim pełniąc 24-godzinny dyżur.

7.  W trosce o poziom naszej wiedzy religijnej zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8.  Pogrzeb śp. Ks. Antoniego Śliwy, długoletniego proboszcza parafii Zendku odbędzie się jutro o godz. 13.00 w Zendku – pod przewodnictwem Ks. bpa Grzegorza Kaszaka.

9. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo