XIX Niedziela Zwykła

1. W sierpniu – w sposób modlitewny - towarzyszymy pielgrzymom ze wszystkich stron naszej Ojczyzny podążającym przed oblicze Czarnej Madonny. Dzisiaj rozpoczęła się w Olkuszu diecezjalna piesza pielgrzymka, natomiast początek pielgrzymki zagłębiowskiej będzie miał miejsce 23 sierpnia w Będzinie na Syberce.

2. W najbliższym tygodniu będziemy wspominać:

- w poniedziałek – św. Wawrzyńca – diakona i męczennika

- we wtorek – św. Klarę – dziewicę,

- w piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego – męczennika

3.  W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Po Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. Tego dnia będą również Msze św. ślubne: 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 i 18.45

4.  Następna niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Tradycyjnie pamiętamy o własnej parafii składając specjalną ofiarę – dar serca. Dziękujemy tym wszystkim, którzy rozumieją  potrzebę troski o świątynię i budynki parafialne – zwłaszcza w kontekście przyszłorocznego jubileuszu 750 – lecia.

5. Dziś o godz. 17.00 w salce katechetycznej przy plebanii odbędzie się katecheza chrzcielna dla chrzestnych i rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dziecko w najbliższych miesiącach. Przypominamy, że katecheza chrzcielna odbywa się w naszej parafii w każdą II niedzielę miesiąca, natomiast chrzty dzieci odbywają się podczas specjalnej Mszy św. o godz. 12.30 w trzecią niedzielę miesiąca.

6.  Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa zachęca do oddawania krwi 11 sierpnia, tj. w najbliższy wtorek przy Szpitalu Górniczym w Sosnowcu w godz. 12.00 – 17.00

7.  W trosce o poziom naszej wiedzy religijnej zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie polecamy dodatek do tygodnika Niedziela pt. Matko nasza – stanowiący kompendium wiedzy o jasnogórskim klasztorze i cudownym obrazie Matki Bożej.

8.  Przypominamy, że w naszym kościele w każdą niedzielę (do końca października) o godz. 20.15 odprawiana jest Msza św.  – zwłaszcza z myślą o pracujących wypoczywających poza miastem.

9. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo