XVIII Niedziela Zwykła

1. W tym roku mija 50 lat od ogłoszenia przez Episkopat Polski miesiąca trzeźwości. W kościołach całej Polski odczytywany jest z tej okazji okolicznościowy list przypominający znaczenie trzeźwości i abstynencji w życiu człowieka, rodziny i narodu.

2. W najbliższym tygodniu będziemy wspominać:

- we wtorek – św. Jana Marii Vianneya – patrona kapłanów

- w czwartek święto Przemienienia Pańskiego; Msze św. o godz. 7.00 i 18.00

- w sobotę – św. Dominika, założyciela zakonu kaznodziejskiego: dominikanów

3.  Miesiąc sierpień to również czas pielgrzymek do duchowej stolicy Polski – na Jasną Górę. Zachęcamy parafian do podjęcia pątniczego trudu. Z naszej diecezji wyruszają dwie piesze pielgrzymki: młodzieżowa – na 13 sierpnia oraz Zagłębiowska na 26 sierpnia. Informacje na ich temat znajdują się na plakatach oraz folderach, które są  przy wyjściu z kościoła.

4.  Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli rodziny poszkodowane w czasie pożaru kamienicy przy ul. Reymonta. W ub. niedzielę zebrano 930 zł, które w całości trafią do potrzebujących w formie pomocy żywnościowej bądź rzeczowej.

Natomiast do Caritas diecezjalnej zostanie przekazana kwota 2100 zł, którą parafianie ofiarowali dla ofiar skutków powodzi w naszym kraju.

5. W najbliższą niedzielę 9 sierpnia odbędzie się doroczny odpust na Górze „Dorotka” w Będzinie – Grodźcu – o godz. 12.00 oraz towarzyszący mu zjazd motocyklistów – o godz. 18.30. Szczegóły tego wydarzenia umieszczone są na afiszu.

6. W I  czwartek miesiąca modlimy się szczególnie w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, natomiast w I piątek wynagradzamy Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata. Msza św. wynagradzająca oraz nabożeństwo pierwszopiątkowe odbędzie się o godz. 7.00 oraz o godz. 18.00. Ze spowiedzi będzie można skorzystać podczas porannych nabożeństw oraz od godz. 17.00. Do chorych udamy się wg ustalonego porządku.

7.  Jutro o godz. 8.30 spod kościoła wyjedzie grupa dzieci wraz z opiekunami na wycieczkę krajoznawczą do Ojcowa i Pieskowej Skały. Należy zabrać ze sobą suchy prowiant. Powrót planowany jest na godziny popołudniowe.  

8. W trosce o poziom naszej wiedzy religijnej zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. 65 rocznica Powstania Warszawskiego oraz śmierci ks. B. Pieńkowskiego /1 VIII/

10. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo