XVII Niedziela Zwykła

1. Dziś w naszym kościele przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Anny.

Mszę św. o godz. 10.00 sprawował będzie nasz rodak – o. Prof. Tomasz Dąbek zaś sumę o godz. 11.15 wraz z kazaniem będzie celebrował ks. Kan. Stanisław Łyp - kustosz sanktuarium MB Fatimskiej w Sosnowcu – Zagórzu.  Za pośrednictwem naszej świętej patronki wypraszajmy u Boga potrzebne łaski dla naszych rodzin!

2. W najbliższym tygodniu będziemy wspominać:

- w środę – św. Martę

- w piątek – św. Ignacego z Loyoli

- w sobotę – św. Alfonsa Liguoriego

3.  W związku z wczorajszym świętem św. Krzysztofa – patrona kierowców – dziś po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów.  Do poświęcenia prosimy wjechać na plac wokół kościoła oraz na parking przy schodach.

4.  W związku z piątkowym pożarem kamienicy przy ul. Reymonta pragniemy pomóc poszkodowanym rodzinom, dlatego przy wyjściu z kościoła możemy złożyć swój dar do specjalnej puszki CARITAS.

5. W najbliższą niedzielę – 2 sierpnia – odbędzie się Odpust Porcjunkuli w Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. 9 sierpnia zaś będzie odpust na Górze „Dorotka” w Będzinie – Grodźcu oraz towarzyszący mu zjazd motocyklistów. Szczegółowe informacje dotyczące tych wydarzeń znajdują się na plakatach w gablotach.

6. W piątek, 31 lipca,  o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych, natomiast w I sobotę miesiąca Msza św. do Niepokalanego Serca NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00

7.  Przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki dotyczące bezpłatnych badań cytologicznych i mammograficznych, do których zachęca  Śląski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

8.  W poniedziałek, 3 lipca, pragniemy zorganizować wycieczkę krajoznawczą do Ojcowa i Pieskowej Skały. Zachęcamy dzieci i młodzież z naszej parafii do wzięcia w niej udziału.  Koszt wynosi tylko 3 zł; zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii i kancelarii.

9. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej /osobna informacja/