Pokaz laserowy "Chrześcijańskie dzieje Polski"

miniaturaW naszym kościele w dniu patronalnego święta parafii odbył się o godz. 20.30 pokaz laserowy zatytułowany „Chrześcijańskie dzieje Polski”.

Zgromadzonych w kościele powitali ksiądz proboszcz ks. Jarosław Wolski i burmistrz miasta Zbigniew Szaleniec. Ksiądz proboszcz przypomniał, że spektakl związany z tegorocznymi obchodami 1050-lecia przyjęcia chrztu przez Mieszka I stanowi bardzo przystępne i pokazane w atrakcyjny sposób streszczenie najważniejszych wydarzeń z historii Polski.

Autorka przedstawienia – Irena Kmieć – podkreśliła również, że celem pokazu jest także ukazanie dziejów chrześcijaństwa polskiego, całość ujęta w dość nietypowej formie ma być jednocześnie atrakcyjna wizualnie. Laserowej projekcji towarzyszyła przejmująca muzyka, nawiązująca do przedstawianych wydarzeń, a także fragmenty przemówień kardynała Stefana Wyszyńskiego i papieża Jana Pawła II.

Tekst i zdjęcia: Paweł Mięsiak