Pielgrzymka gimnazjalistów

W środę, 7 października 2009 r. grupa 24 gimnazjalistów /z Gimnazjum nr 1 w Czeladzi/ wybrała się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: ks. Ryszard Gęgotek – odpowiedzialny za przygotowanie do bierzmowania oraz nauczyciele Miejskiego Zespołu Szkół w Czeladzi: pani Aleksandra Szostak oraz Maria Budzińska.

Najpierw udaliśmy się do sanktuarium maryjnego w Kalwarii, gdzie wielokrotnie pielgrzymował młody Karol Wojtyła. Ks. Ryszard najpierw pokazał nam makietę przedstawiającą tzw. dróżki kalwaryjskie, a następnie oprowadził nas po klasztorze i bazylice. Mieliśmy chwilę dla siebie – na posiłek i kupno pamiątek. Następnie przeszliśmy do jednej z wielu rozsianych po okolicznych wzgórzach kapliczek, żeby zorientować się, jak one wyglądają.

Następnym etapem naszego wyjazdu były Wadowice – rodzinne miasto Ojca świętego. Zobaczyliśmy kościół, w którym został ochrzczony, jego dom rodzinny, w którym obecnie jest muzeum oraz oczywiście nie omieszkaliśmy skosztować wadowickich kremówek.

Wyjazd pewnie byłby nieudany, gdybyśmy nie odwiedzili McDonalda – ale ponieważ nie było żadnego po drodze, zadowoliliśmy się tym w Sosnowcu.

Należy zaznaczyć, że mieliśmy naprawdę piękną pogodę tego jesiennego dnia!

I czekamy na następne wyjazdy!