Diecezjalny Dzień Chorych - fotogaleria

2 września w naszej parafii miał miejsce Diecezjalny Dzień Chorych. Jego centralnym punktem była msza św. pod przewodnictwem bp Grzegorza Kaszaka.

Osoby, które 2 września odwiedziły Czeladź mogły na rynku obok centralnego kościoła miasta skorzystać z szeregu bezpłatnych badań: badania raka jelita grubego (CEA); badania raka gruczołu krokowego – prostaty (TSA); badania mammograficznego dla kobiet po 40 roku życia; rentgenu klatki piersiowej.

Pielgrzymkę chorych rozpoczęła konferencja ks. Stefana Wyporskiego o pomocy Caritas niesionej ludziom starszym i chorym. W czasie Mszy św. poświęcony został natomiast sztandar Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi, która obchodziła 50 – lecie istnienia. Po Mszy św. uczestnicy liturgii są zaproszeni na ciepły posiłek z kuchni polowej oraz kanapki przygotowane przez Sodalicję Mariańską i Żywy Różaniec z parafii św. Stanisława w Czeladzi.

Bardzo ważnym elementem spotkania była możliwość rozmowy z członkami wspólnoty „Betlejem” w Jaworznie oraz wolontariuszami i pracownikami hospicjów: "św. Tomasza" w Sosnowcu i "Cordis" w Mysłowicach. Przed kościołem każda z tych instytucji była prezentowana w specjalnie rozstawionych namiotach.


    Warning: scandir(/home/klient.dhosting.pl/alanet/parafia.czeladz.pl/public_html/images/stories/news/200909dzienchorych) [function.scandir]: failed to open dir: No such file or directory in /home/klient.dhosting.pl/alanet/parafia.czeladz.pl/public_html/plugins/content/sigplus/filesystem.php on line 80

    Warning: scandir() [function.scandir]: (errno 2): No such file or directory in /home/klient.dhosting.pl/alanet/parafia.czeladz.pl/public_html/plugins/content/sigplus/filesystem.php on line 80