Jarmark Świętego Stanisława

miniaturaW niedzielę 14 maja, w oktawie uroczystości św. Stanisława, odbył się przy parafii św. Stanisława w Czeladzi po raz pierwszy Jarmark Świętego Stanisława nawiązujący do tradycji sięgającej 1636 roku.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które czekały na odwiedzających od rana aż do godziny 18.00. W przygotowanie tego wydarzenia włączyły się zarówno wspólnoty parafialne z Rycerzami Kolumba, Akcją Katolicką, Sodalicją Mariańską i Żywym Różańcem na czele, jak również wiele lokalnych przedsiębiorstw przy współpracy z urzędem miasta w Czeladzi i starostwem powiatowym w Będzinie. Przyjemny wypoczynek i rozrywkę zapewniły również występy zespołów muzycznych, gry i zabawy dla dzieci, a także pokazy walk rycerskich zorganizowane przez bractwo rycerskie działające przy będzińskim zamku.

Tekst i zdjęcia: Paweł Mięsiak