Boże Ciało 2017

miniatura15 czerwca przypadły w tym roku obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

10 odprawiona została w naszym kościele parafialnym Msza święta połączona z procesją ulicami miasta. Eucharystię celebrował ksiądz proboszcz Jarosław Wolski, który zarówno w homilii w trakcie Mszy św. jak i w słowie głoszonym przy ołtarzach zwracał uwagę na wspólnotowy wymiar tej uroczystości.

To Chrystus wzywa nas do wspólnego wyjścia razem z nim na ulice naszych miast. Jego miłość do człowieka ukazuje nam drogę, jaką powinniśmy zmierzać, aby człowiek patrząc na człowieka nie miał w oczach nienawiści. Każda Msza święta jest przeżyciem zarówno indywidualnym, ale przede wszystkim jest zebraniem się wspólnoty ludzi wierzących w Chrystusa i taką wspólnotę powinna tworzyć parafia. Prawdziwa wspólnota powinna zauważać tych, którzy szczególnie potrzebują pomocy i w imię Bożej miłości takiej pomocy im udzielać.

Procesja jak co roku dotarła do ołtarzy usytuowanych na Rynku i przy budynkach mieszkalnych na ulicach: Szpitalnej, Ogrodowej i Bytomskiej.

Tekst i zdjęcia: Paweł Mięsiak