Poświęcenie wyremontowanego Urzędu Miasta

img 5639Prezentujemy ważne wydarzenie z życia naszego Miasta.

21 października 2017 roku odbyło się uroczyste otwarcie po remoncie i modernizacji Urzędu Miasta w Czeladzi. Z tej okazji burmistrz miasta Zbigniew Szaleniec poprosił ks. kan. Jarosława Wolskiego proboszcza parafii św. Stanisława B.M. o poświęcenie nowo oddanego budynku, co stało się w obecności zastępczyń burmistrza Elżbiety Dmitruk i Beaty Zawiły oraz przewodniczącej Rady Miejskiej Jolanty Moćko i radnych Rady Miejskiej. Po poświeceniu wnętrza – także sali sesyjnej RM – ks. kan. Jarosław Wolski życzył wszystkich dobrej pracy i podejmowania jak najtrafniejszych decyzji. W dalszej części wieczoru mieszkańcy Czeladzi oraz zaproszenie goście,  a wśród nich m.in. wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, konsul honorowy Serbii Ranko Tomović, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński i burmistrz Myszkowa  Włodzimierz Żak wzięli udział w spektaklu audiowizualnym, w trakcie którego odbył się pokaz mody nie tylko dla urzędników, wystąpił zespól AufioFeels, a na elewacji budynku Urzędu zaprezentowano pokaz laserowy opowiadający historię miasta. Spektakl poprzedził oficjalne otwarcie Urzędu przez burmistrza Zbigniewa Szaleńca i jego zastępczynie. Na zakończenie licznie zgromadzeni mieszkańcy mogli zwiedzić budynek, który od poniedziałku 23 października pracuje pełną parą. 

Zdjęcia: Marek Mierzwa, Wiesława Konopelska