Radość i powaga Uroczystości Wszystkich Świętych.

dscf6418 Z nadzieją na ponowne spotkanie...

 

Choć pogoda nie zachęcała do jakichkolwiek wycieczek, to jednak, w Uroczystość Wszystkich Świętych, nasz cmentarz parafialny był wypełniony ludźmi od rana do wieczora. Nawiedzenie grobów stało się, jak mamy nadzieję, nie tylko okazją do spotkań i wspomnień o tych którzy odeszli, ale także zachętą do refleksji nad przemijalnością naszego, ziemskiego pielgrzymowania. Tradycyjnie o godzinie 13:30 rozpoczęliśmy procesję w intencji zmarłych połączoną z modlitwą różańcową, po której została odprawiona Msza święta w intencji parafian, pod przewodnictwem księdza proboszcza Jarosława Wolskiego. W homilii, ksiądz proboszcz, przypomniał zebranym o wolności jaką daję nam Bóg, wolności do wyboru życia lub śmierci i zachęcił do refleksji, którą z tych dróg chcemy podążać. Kaznodzieja podkreślił również, że poprzez wspomnienie Wszystkich Świętych, Kościół ukazuję nam, iż droga ku życiu, czyli droga świętości wcale nie musi być nudna i jednakowa dla każdego, co dobitnie obrazuje przykład tak wielu świętych kobiet i mężczyzn. W ciągu całego dnia, kapłani przyjmowali także wypominki za zmarłych, których Bożemu miłosierdziu będziemy polecali przez kolejne osiem dni i cały najbliższy rok. Pamiętajmy o tych, którzy odeszli, ale i sami wybierajmy Drogę świętości w naszym życiu. Zaufajmy Bogu, że ON sam, może dać nam Szczęście, które nie przeminie.