Roraty w naszej świątyni

p1010015 1024x768 Coraz bliżej do Świąt Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy wszystkich na Roraty.

Wyjątkowy charakter Mszy Św. Roratniej sprawia, że wiele osób przychodzi do naszego kościoła, by w tej Mszy uczestniczyć. Procesjonalne wejście, lampiony w dłoniach dzieci, roratka i wieniec adwentowy z zapalonymi świecami, dialogowane Słowo Boże tworzą klimat, który się nie nudzi. Jest ciepło i wyraźnie da się odczuć adwentowe oczekiwanie. Dzieci, młodzież i dorośli razem oczekują na przyjście Pana Jezusa. Nagrodą za czekanie będzie radość spotkania z Panem Jezusem podczas Świąt Bożego Narodzenia. W czasie każdej Mszy Św. Roratniej dzieci otrzymują zadania do wykonania i odbywa się losowanie nagród w postaci figurek Dzieciątka Jezus. (tekst i foto ksAU)