Pasterka i Szopka w naszej świątyni.

9ca 20Przed Pasterką miało miejsce uroczyste wniesienie figurki Dzieciątka Jezus oraz poświęcenie Szopki.

Mszę Św. o północy koncelebrowali - Proboszcz Parafii - ks.Kan.Jarosław Wolski oraz tutejszy rodak i profesor - ks.Prałat Jerzy Kowalski. W homilii ks.Proboszcz mówił o różnych drogach Boga do człowieka i o tej szczególnej, poprzez ktorą przyszedl do ludzi dając im swego Syna. Odnosząc się do świętości życia, kaznodzieja przekonywał, że troska o poczęte życie w łonie matki nie polega tylko na prześwietlaniu i badaniu go nowoczesnymi aparatami. Poczęte dziecko trzeba prześwietlić przede wszystkim miłością. Po zakończeniu Eucharystii wierni mogli pomodlić się przy szopce i adorować Narodzonego Pana Jezusa.