Wigilia Paschalna i Procesja Rezurekcyjna.

miniaturaO godz. 20.00 w sobotę rozpoczęliśmy Wigilię Paschalną.

Ta pełna symboliki oraz głębi teologicznej Celebracja została zainicjowana poświęceniem ognia. Z zapalonym Paschałem wszyscy udali się do świątyni, by po przekazaniu sobie ognia wysłuchać Orędzia Paschalnego. Liczne czytania Słowa Bożego pomogły otworzyć serca na Historię Zbawienia. Główny Celebrans - Ks. Proboszcz Jarosław - w homilii przypomniał przejście z niewoli egipskiej do Ziemii Obiecanej. Posłużyło to jako tło do zrozumienia podobnej Paschy Naszego Polskiego Narodu. Padły pytania o wykorzystane i zmarnowane szanse, nadzieje i plany? Co jeszcze można uratować i odzyskać?Wszystko to miało również związek z Rocznicą Odzyskania Niepodległości.Póżniejsza Liturgia chrzcielna była okazją do odnowienia przyrzeczeń danych Panu Bogu.

Wczesnym rankiem w niedzielę o godz. 6.00 obwieściliśmy Zmartwychwstanie Naszego Pana. Procesja trzykrotnie okrążyła kościół. Wdzięczni Bogu za Zwycięstwo wierni przyjęli Pana do serc podczas Eucharystii.