Modlitwa w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w 8 rocznicę.

miniatura10 kwietnia we wtorek o godz. 10 w kościele św. Stanisława BM modlitwę rozpoczął Proboszcz Parafii - ks. Kanonik Jarosław Wolski.

Uczestnicy, wśród których był również Burmistrz Miasta Zbigniew Szaleniec wraz z przedstawicielami UM Czeladż oraz liczna grupa młodzieży szkolnej i wiernych, zgromadzili się przy tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci gen. Potasińskiego. Generał Włodzimierz Potasiński - urodzony w Czeladzi - zginął wraz z innymi w katastrofie polskiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 w drodze na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.

Ks. Proboszcz na początku modlitwy przypomniał, iż przez Zmartwychwstanie Chrystus zwyciężył śmierć. Dlatego po śmierci nadal życ będziemy. Śmierć jest odsłonięciem zasłony, która ukaże nam piękno i chwałę Pana oraz blask naszego Zmartwychwstania. Kwiaty, złożone przed tablicą pamiątkową staną się symbolem zwyciężającego Chrystusa. Póżniej nastąpiła modlitwa w intencji Ojczyzny - wszystkich jej synów i córek.

Dopełnieniem obchodów 8 rocznicy katastrofy była Msza Św. w intencji ofiar sprawowana przez ks. Proboszcza o godz. 18.