Rocznica 1 Komunii i Jarmark Św. Stanisława

miniatura13 maja w niedzielę o godz.11.15 ks.Proboszcz Kan. Jarosław Wolski odprawił uroczystą Mszę Św. w intencji dzieci przeżywających Rocznicę 1 Komunii Św.

Dzieci wraz z Rodzicami po roku przyjmowania do serca Pana Jezusa znowu stanęły w uroczystych strojach przed ołtarzem. Kaznodzieja w homilii dokonał podsumowania tej Rocznicy oraz zachęcił dzieci i Rodziców do jeszcze gorliwszego życia chrześcijańskiego, którego źródłem jest Eucharystia.

Bezpośrednio po zakończeniu Mszy Św. Ks.Proboszcz zainaugurował kolejny Jarmark Św.Stanisława w Czeladzi . Po słowach powitania skierowanych do przybyłych gości przez ks.Kan.Jarosława Wolskiego, rozpoczęła się degustacja grochówki. Została ugotowana specjalnie na tę okazję przez Rycerzy Kolumba. Odbyły się liczne koncerty i turnieje .Goście mogli zakupić pamiątki, okolicznościowe gadżety, lody i skorzystać z innych atrakcji obecnych na placu przykościelnym. Impreza trwała do późnych godzin popołudniowych przy kościele, a potem przeniosła się na Rynek miasta.