Występy z okazji stulecia odzyskania niepodległości

miniaturaW dniu dzisiejszym odwiedził nas Zespół Ludowy PERŁA, działający przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w miejscowości Dolina, w Archidiecezji Lwowskiej na Ukrainie.


Proboszczem tejże parafii jest obecny tu Ksiądz Krzysztof Panasowiec.
Jednym z pomysłów na przyciągnięcie dzieci i młodzieży do parafii było założenie "Szkoły sobotnio-niedzielnej". Dzieci uczą się języka polskiego, biorą udział w kółkach tanecznym, chóralnym i w chwili obecnej na różne zajęcia przy parafii przychodzi łącznie nawet do 200 osób. Kolejnym pomysłem było zgłoszenie Zespołów do udziału w "Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w Warszawie". Zespół stał się Laureatem tego konkursu. Wyjazdy koncertowe do różnych miejscowości w Polsce jeszcze bardziej scaliły i Zespół i tych, którzy go prowadzą. Dzisiaj gościliśmy 17-to osobową grupę dzieci, która przedstawił nam program patriotyczny z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.