Wyróżnienie dla ks. Proboszcza

miniatura28.11.2018 r. w parafii pw. św. Stanisława BM w Czeladzi odbyło się wyjazdowe posiedzenie Prezydium ORL w Katowicach.

Podczas spotkania w obecności ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka wręczono ks. Jarosławowi Wolskiemu Medal Śląskiej Izby Lekarskiej. Ksiądz Jarosław Wolski od kilkunastu lat aktywnie uczestniczy w pracach Śląskiego Samorządu Lekarskiego. Od 2009 roku jest członkiem Komisji Bioetycznej przy Śląskiej Izbie Lekarskiej, która szczególnie wspiera w zakresie opiniowania eksperymentów medycznych. Od kilkunastu lat wraz ze Śląską Izbą Lekarską współorganizuje Festiwal AVE MARIA w Czeladzi, który jest jednym z ważniejszych wydarzeń muzycznych w regionie. Podczas Festiwalu w kościele św. Stanisława B.M. celebruje uroczyste Msze święte w intencji środowiska lekarskiego. Spotkanie w Czeladzi, było doskonałą okazją, by podkreślić zasługi ks. Jarosława na rzecz samorządu lekarskiego i całego środowiska medycznego.

tekst i foto ŚIL