Peregrynacja Obrazu Matki Bożej

miniaturaZa sprawą Rycerzy Kolumba w sobotę 13 lipca rozpoczęła się peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan.

Obraz został wprowadzony do świątyni w asyście pocztu sztandarowego rady lokalnej Rycerzy Kolumba im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.

Uroczystego powitania w świątyni dokonał kapelan rycerzy w Czeladzi proboszcz Jarosław Wolski. Mszę odprawił ks. Robert Tomasik, który w kazaniu zwrócił uwagę, że chrześcijanie prześladowani są nie tylko na Bliskim i Dalekim Wschodzie, ale też przez samych siebie na różne sposoby, które są wynikiem braku miłości bliźniego.

Po mszach: sobotniej wieczornej oraz po niedzielnych mszach dopołudniowych wierni mogli obejrzeć 15 minutowy film o jednej z form pomocy chrześcijanom w ich miejscu zamieszkania. Przy wyjściu z kościoła Rycerze rozdawali obrazki z wizerunkiem M. B. Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Wierni do okolicznościowych puszek złożyli ofiarę w kwocie 1.413,90 PLN i 0,50 € . Cała kwota przekazana została na specjalne konto 60 1020 2401 0000 0102 0518 7168 utworzone przez Radę Stanową Rycerzy Kolumba w Polsce z przeznaczeniem na pomoc prześladowanym chrześcijanom.

W niedzielę po Sumie pożegnaliśmy Matkę Bożą w wizerunku Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan.

Obraz nawiedza wszystkie parafie w Polsce, przy których działają bracia z Rycerzy Kolumba.