Dzień chorych w Czeladzi.

miniaturaW dniu 4 września tradycyjnie do naszej parafii przybyli chorzy wraz z opiekunami do Matki Bożej Pocieszenia by za jej pośrednictwem prosić o potrzebne łaski w dźwiganiu Krzyża cierpienia i choroby.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 10:00 konferencją którą wygłosił ksiądz dyrektor Caritas Tomasz Folga. Po konferencji odbył się krótki koncert pieśni maryjnych w wykonaniu pana Grzegorza Biernackiego, śpiewaka i organisty. Następnie odbyła się uroczysta Msza święta połączona z namaszczeniem chorych sprawowana przez księdza biskupa ordynariusza Grzegorza Kaszaka wraz z licznymi przybyłymi kapłanami. Na rynku miasto Czeladź zorganizowało festyn zdrowia a przy kościele Rycerze Kolumba serwowali znakomite dania dla gości. Całość uroczystości mogła odbyć się dzięki zaangażowaniu wielu osób i wolontariuszy.