Relikwie św. Szarbela w Czeladzi

miniaturaWe wtorek, 29 października, parafia św Stanisława w Czeladzi, przeżyła niezwykłe wydarzenie. Do kościoła przybył gość z Libanu - o.Charbel Beirouthy OLM, były Kustosz Grobu Św. Szarbela w Annaya i superior Klasztoru św. Marona w Annaya i św. Jana Damasceńskiego w Byblos oraz Ekonom Zakonu Libańskich Maronitów.

Wraz z nim przybyły relikwie Świętego Szarbela Makhlouf,ur. 8 maja 1828 w Bika Kafra, zm. 24 grudnia 1898 w Annaja, w Libanie - duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła katolickiego. Parafia do tego wydarzenia przygotowywała się przez 9 dniową Nowennę do świętego Szarbela.

Uroczystą Mszę świętą celebrowali - ksiądz proboszcz Jarosław Wolski wraz z księdzem kanclerzem Mariuszem Karasiem. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Zakonu Templariuszy oraz Rycerze Kolumba i  wierni przybyli do kościoła.

Po Mszy świętej odbyło się ucałowanie relikwii Świętego Szarbela, a wierni otrzymali pamiątkowe obrazki oraz olej Świętego Szarbela.