Uroczystość barbórkowa w parafii Świętego Stanisława w Czeladzi

miniaturaW środę 4 grudnia w kościele św. Stanisława w Czeladzi, o godz. 9:00, odbyła się uroczysta Msza święta z udziałem Władz miasta oraz Górników wraz z rodzinami.

Obecne byly poczty sztandarowe Gornikow oraz Miasta Czeladź. Mszę świętą celebrował i kazanie wygłosił ksiądz Jarosław Wolski - proboszcz parafii. W homilii, Kaznodzieja odwołał się do patronki dnia, św. Barbary. Zaakcentował jej opiekę nad górnikami wykonującymi ciężką i niebezpieczną pracę oraz kult którym górnicy zawsze obdarzali św. Barbarę. Celebrans ogarnął podczas Mszy św. swoją modlitwą, zarówno żyjących górników wraz z rodzinami, jak i tych, którzy zginęli w różnych tragicznych okolicznościach na dole.

Poniżej zamieszczona jest homiliia którą wygłosił ksiądz Jarosław Wolski podczas Mszy św. Barbórkowej.