Inauguracja Triduum Paschalnego.

miniaturaDzisiaj, w Wielki Czwartek o 18:00, Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej, rozpoczęliśmy obchód Świętego Triduum Paschalnego.

Kapłani, liturgiczna służba ołtarza oraz reprezentanci różnych grup parafialnych i wszyscy nasi parafianie przebywający w swoich domach, weszli już w bezpośredni kontakt z tajemnicą męki i śmierci Chrystusa, która to tajemnica zaprowadzi nas wszystkich do pustego grobu, by odżyła nadzieja, że Chrystus żyje i pokonał śmierć. Jak zwykle po skończonej Eucharystii Najświętszy Sakrament został uroczyście przeniesiony do ciemnicy. Poniżej mamy możliwość wysłuchać homilii wielko czwartkowej księdza proboszcza.

Wielki Piątek wprowadził nas w bezpośrednią bliskość z cierpiącym Panem. Liturgia Słowa z Męką Pana Jezusa oraz oddanie czci krzyżowi doprowadziły uczestników do Grobu Pańskiego. Adoracja w ciszy i skupieniu trwa.

Poniżej możemy wysłuchać homilię ks. Proboszcza wygłoszoną podczas Liturgii Wielkiego Piątku.

Jak po nocy nastaje dzień, tak po mroku i cierpieniu Chrystusa nadeszło Zmartwychwstanie. Sobotnia Wigilia Paschalna wprowadziła nas w radość Wielkiej Nocy. O poranku nie będzie już Chrystusa w grobie bo zmartwychwstał Pan prawdziwie Alleluja.

O poranku w niedzielę odbyła się Msza święta rezurekcyjna. Oficjalnie zostało obwieszone światu Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Zmartwychwstały Pan obecny w Najświętszym Sakramencie, był niesiony w monstrancji przez księdza proboszcza podczas procesji, bez udziału wiernych. Wstał Pan Chrystus z martwych ninie, Alleluja Alleluja, uweselił lud swój mile, Alleluja Alleluja...