Błogosławieństwo miasta w Święto Miłosierdzia Bożego

miniatura„Kiedy się modlisz, Bóg słucha. Kiedy milczysz, Bóg mówi. Kiedy wierzysz, Bóg działa”. Tymi słowami rozpoczęła się godzina Miłosierdzia Bożego.

W Niedziele Miłosierdzia Bożego wierni parafii pw. Św. Stanisława B.M. w Czeladzi, zjednoczyli się o godz. 15.00 w modlitwie błagalnej o ustanie epidemii, prosząc za wszystkich zmarłych, chorych, zakażonych, a także o bezpieczeństwo dla tych, którzy się nimi opiekują.

Modlitwie przewodniczył ks. kan. Jarosław Wolski. Podkreślił nawiązując do św. s. Faustyny Kowalskiej jak wielkie znaczenie dla każdego z nas ma przeżywana chwila: „Miłosierdzie, było i jest schronieniem dla wszystkich. W tym dniu dla każdego człowieka otwiera się wnętrzności samego Boga, wylewając całe morze łask na dusze. Bóg pragnie zbawienia dla każdego człowieka bez wyjątku”.

Pamiętając o wszystkich parafianach pozostających w domach z obawy o stan zdrowia. Kapłan trzymając w ręku Najświętszy Sakrament podążył granicami parafii Błogosławiąc i modląc się za Parafię, miasto Czeladź, Ojczyznę i Świat.