Uroczystość odpustowa

miniatura8 maja w piątek o godzinie 18:00 w parafii św Stanisława BM w Czeladzi odbyła się uroczysta Msza święta odpustowa ku czci Świętego Stanisława patrona parafii.

Tegoroczną uroczystość odpustową zaszczycił swoją obecnością ksiądz Mariusz Pacwa z Archidiecezji katowickiej. Ksiądz Gość jest budowniczym i proboszczem parafii w Nieboczowach, dyrektorem Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Kokoszycach oraz budowniczym Domu Pielgrzyma w Piekarach Śląskich. W wygłoszonej homilii kaznodzieja mówił o cnotach Świętego Stanisława, w szczególności akcentując cnotę pokory. Powiedział, że każdy chrześcijanin jest powołany do tego by być świętym. Szczególnie w obecnym czasie nie można ulec pokusie konsumpcjonizmu, ale trzeba być dobrym dla bliźnich. Szczególnym zadaniem dla chrześcijan dzisiaj jest to, by dawać potrzebującym serce. Trzeba również pokazywać piękno swojego serca przez dobre słowo, a w szczególności przez dobre czyny. Nie możemy dopuścić do tego szczególnie w obecnej sytuacji, by zagłuszyć sobie wrażliwość na drugiego człowieka. To niektóre myśli z homilii wygłoszonej podczas Mszy świętej. Na zakończenie słowo do wszystkich skierował proboszcz parafii ksiądz Jarosław Wolski. Następnie ksiądz Gość udzielił błogosławieństwa relikwiami Świętego Stanisława, a po krótkim nabożeństwie podłączonym z wystawieniem Najświętszego Sakramentu udzielił błogosławieństwa eucharystycznego.