Koncert Józefa Skrzeka

miniaturaKoncert Józefa Skrzeka w czeladzkiej parafii 10 maja 2020r.

Zwykle w miesiącu maju, w parafii św. Stanisława BM w Czeladzi, odbywał się festiwal Ave Maria. Tegoroczna edycja festiwalu została odwołana z powodu pandemii. Z tego też powodu, aby przynajmniej w pewnym stopinu zadośćuczynić pragnieniu wielu wiernych, odbył się w kościele koncert pana Józefa Skrzeka. Przyjaciel księdza Jarosława Wolskiego, proboszcza tutejszej parafii, to legenda muzyki. Pan Józef Skrzek to multiinstrumentalista, organista, wokalista i kompozytor. Znany muzyk to kiedyś członek zespołu Breakout oraz założyciel zespołu SBB. W okresie swojej działalności rozwijał wiele stylów muzycznych takich jak blues rock, jazz rock, rock progresywny, a także muzyka poważna. Pan Józef jest bliski czeladzkiej parafii nie tylko ze względu na przyjaźń z księdzem proboszczem, ale również ze względu na niewielki dystans jaki ma do pokonania z pobliskich Siemianowic Śląskich. Oto utwory wykonane podczas koncertu pana Józefa w czeladzkiej świątyni:

  1. Uwertura
  2. Kantata Maryjna - O Madonnie - do słów Romana Brandstaettera
  3. Litania Loretańska
  4. Kantata Maryjna - O Matko Polskiej mowy do słów Romana Brandstaettera
  5. O Ziemio - słowa Alina Skrzek
  6. Matko Piekarska aranżacja - J.Skrzek
  7. O Panie przebacz mej myśli - do slow K. Wojtyly
  8. Z ktorych krwi krew moja - slowa Julian Matej