Nasza parafia uczciła 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II

miniaturaW dniu setnych urodzin św. Jana Pawła II w parafii św. Stanisława BM w Czeladzi podczas każdej Mszy sprawowanej w tym dniu kapłani błogosławili wiernych relikwiami świętego Papieża.

O godz. 15.00 odbyło się nabożeństwo eucharystyczne połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego. W czasie nabożeństwa rozważano wybrane myśli św. Jana Pawła II : "Czuwaj", "Nie lękajcie się", "Familaris Consortio - O rodzinie",Wezwanie Papieża do Kultu Maryi oraz Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji rodzin , celebrowana przez proboszcza parafii ,ks. Jarosława Wolskiego. W słowach, które wygłosił podczas homilii, przypomniał postać i myśl św. papieża Polaka. Zachęcił do zgłębiania nauki świętego i życia nią na co dzień.

tekst i foto ks. Łukasz Gładki