Publiczna Modlitwa Różańcowa

miniaturaW drugą sobotę grudnia, na rynku Starego Miasta w Czeladzi, odbyła się ostatnia w tym roku publiczna modlitwa różańcowa w intencji błagalnej - o odnowę moralną narodu polskiego.

Modlitwie przewodniczył proboszcz parafii ksiądz Jarosław Wolski. Podczas różańca publicznego rozważane były jak zwykle Tajemnice Chwalebne, które są również bliskie czasowi Adwentu, gdyż musimy pamiętać jaki jest cel naszego życia i dokąd nasze drogi powinny prowadzić. My jako ludzie wierzący mamy bronić życie i jednocześnie troszczyć się o jego kształt tu na ziemi, gdyż będzie to miało przełożenie na jego kształt w wieczności. O tym przekonuje nas właśnie Zmartwychwstanie Chrystusa.

W dniu publicznej modlitwy na rynku przypadało wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe. Matka Najświętsza jako pierwszy człowiek Adwentu pokazuje nam, że naszym celem jest ojczyzna w niebie i tam będziemy królować razem ze świętymi.

W czasie rozważania było również nawiązanie do osoby, a przede wszystkim do nauczania św.Jana Pawła 2 oraz podkreślona była rola Ducha Świętego w historii zbawienia, w dziejach świata i naszego narodu. Wspólnota osób przybywających na publiczną modlitwę różańcową z miesiąca na miesiąc się rozrasta, a udział biorą osoby nie tylko z Czeladzi, ale i z sąsiednich miejscowości.

Spotkanie zakończyło się życzeniami świątecznymi i błogosławieństwem wiernych. W przyszłym roku różaniec publiczny będzie się odbywał na czeladzkim rynku do marca włącznie, w drugą sobotę miesiąca o godz. 13:00.

(tekst ks Andrzej, foto MD)