Betlejemskie światełko pokoju w Czeladzi

miniaturaW czwartą niedzielę Adwentu, do parafii św. Stanisława BM w Czeladzi, zawitało betlejemskie światło pokoju.

Podczas Mszy św. o godzinie 11:15 celebrowanej przez proboszcza parafii księdza Jarosława Wolskiego, pani Barbara i pani Halina, przedstawicielki Harcerskiego Kręgu Seniorów, uroczyście przekazały zapaloną świecę To światło jest symbolem pokoju, ciepła oraz świątecznej radości. Światło to wymaga jednak od nas troski i starannego zabezpieczenia, aby nie zgasło, tak jak troski i zabezpieczenia wymaga nasza wzajemną miłość i relacje rodzinne oraz międzyludzkie. Przekazane światło betlejemskie ma temu służyć i o tym nam przypominać. Nikły płomień świecy, która go wydaje,choć jest mały, jednak niewłaściwie przechowywany, bez należytej troski, może stać się powodem pożaru. Tak i nasze relacje jeśli będą podsycane niewłaściwym źródłem światła mogą stać się powodem do niesnasek i kłótni, a przykładów tego w ostatnim czasie nam nie brakuje. Podczas Mszy św. proboszcz wygłosił Słowo Boże, w którym zaakcentował cechy i cnoty Matki Najświętszej, pierwszej kobiety Adwentu, w zdecydowanym przeciwstawieniu do cech innej kobiety, mianowicie Herodiady. Powołał się też na postać oraz przykład z życia Sługi Bożego abp Fultona Sheena. Kaznodzieja ukazał znaczenie Adwentu historycznego oraz aktualnego Adwentu, tego który jest naszym Adwentem, tego który przeżywamy obecnie i zachęcał do właściwego wykorzystania tego czasu. Homilię możemy wysłuchać poniżej.

(Relacja ks. Andrzej)