Zawierzenie rodzin Świętemu Józefowi z okazji rozpoczęcia Nowego Roku

miniaturaZ okazji trwającego roku świętego Józefa oraz z okazji rozpoczętego Nowego Roku 2021, w parafii św Stanisława BM w Czeladzi, w niedzielę 3 stycznia o godz. 15:00 odbyło się szczególne nabożeństwo.

Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem oraz figurą Świętego Józefa, proboszcz parafii ksiądz Jarosław Wolski, dokonał zawierzenia rodzin z terenu całej parafii, właśnie temu który jest wzorem troskliwego ojca, odpowiedzialnego opiekuna, kochającego męża: św. Józefowi. Po rozważaniu i adoracji celebrans udzielił przybyłym wiernym indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Jeszcze raz podkreślić trzeba iż głównym celem tego nabożeństwa sprawowanego w nowym roku i w roku świętego Józefa było właśnie zawierzenie rodzin. Zawierzenie to przede wszystkim polecenie rodzin wstawiennictwu i opiece św. Józefa, to przekonanie że św.Józef będzie im towarzyszył we wszystkich sprawach codziennego życia, tych radosnych i tych trudnych, to lokowanie nadziei rodzin nie w sprawach tylko ziemskich i przemijających, ale w rzeczywistości która nigdy nie zawodzi, a którą jest wiara oraz nadzieja i miłość. Poniżej możemy wysłuchać rozważania wygłoszonego przez proboszcza w czasie nabożeństwa.

(Relacja ks Andrzej)