Publiczny Różaniec na Rynku w Czeladzi.

miniaturaW sobotę 9 stycznia o godz. 13:00, na czeladzkim Rynku, odbył się kolejny i jednocześnie pierwszy w 2021roku Różaniec publiczny, w intencji o odnowę moralną Narodu Polskiego.

Modlitwę poprowadził proboszcz parafii św. Stanisława BM - ks Jarosław Wolski wraz z Rycerzami Zakonu Rycerzy Kolumba z Rady 15523 w Czeladzi. Proboszcz nawiązał w swych rozważaniach do niedawno rozpoczętego Roku Św. Józefa. Zostały odmówione Tajemnice Radosne różańca świętego, wpisane w program dla człowieka współczesnego. Oto główne treści rozważań:

1. Zwiastowanie Maryi. „O to Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Słowa Twego”.
Każdy z nas powinien się wsłuchać w Słowa, które kieruje do nas Bóg. On wie co dla nas jest najlepsze, kocha nas i chce naszego szczęścia. Wystarczy odpowiedzieć "fiat", jak uczyniła to Maryja.

2. Nawiedzenie Najświetniejszy Marii Panny. ,,A skąd mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?”
Żywa wiara ma być wiarą widoczną w uczynkach, wyjściem do drugiego człowieka. Z czym ja idę do ludzi, co im niosę? Maryjo, naucz nas nieść ludziom prawdziwą pomoc, jakiej w danej chwili potrzebują oraz Boży pokój. Potrafimy to zadanie spełnić wtedy, gdy o każdym z nas można będzie powiedzieć: „pełen czy pełna łaski”, jak to powiedziała Elżbieta o Maryi.

3. Narodzenie Pana Jezusa. „Dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest mesjasz Pan”.
Oto dziś otrzymaliśmy Łaskę nowego życia, wiara rodzi się w naszych sercach. Maryjo, rodząca światu Zbawiciela, naucz nas nieustannie rozpoznawać Boga i przyjmować Go zawsze, gdy do nas przychodzi.

4. Ofiarowanie Jezusa w Świątyni.
Wiara wymaga od nas ofiary, poświęcenia, rezygnacji z przyjemności, w imię miłości do bliźniego. Czasami wystarczy uśmiech do sąsiada, telefon do znajomego innym razem adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Niech ta ofiara płynie prosto z naszego serca do Ojca w Niebie.

5. Odnalezienie Pana Jezusa w Świątyni. „Dopiero Po trzech dniach odnaleźli Go w Świątyni”
Szczególnie dzisiaj w dobie pandemii, kryzysu wiary, nasze kroki kierujmy do Kościoła, tam Go odnajdziemy. Maryjo, pomagaj nam zawsze, gdy zagubimy w życiu Chrystusa, poszukując Go skutecznie, aż do ponownego z Nim spotkania i zebrania Go w naszą codzienność.

Coraz liczniejsza grupa wiernych gromadzi się na Rynku w Czeladzi. Fakt ten napawa optymizmem i budzi nadzieję, że modlitwa tak wielu osób przyczyni się do wyproszenia Łask potrzebnych Polakom.

(relacja Wojciech Owczarek, edycja ks Andrzej)