Publiczny różaniec na rynku

miniaturaDnia 13 marca bieżącego roku w Czeladzi po raz kolejny został odmówiony Publiczny Różaniec o odnowę moralną narodu polskiego.

Miało to miejsce na Rynku imienia Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Polski. Uczestnicy modlili się przed wystawioną specjalnie w tym celu figurą Matki Bożej. Modlitwie przewodniczył ksiądz kanonik Jarosław Wolski – proboszcz parafii św. Stanisława B.M. Wśród uczestników znaleźli się między innymi przedstawiciele Zakonu Rycerzy Kolumba, a także mieszkańcy Czeladzi i okolicznych miast.

Podczas spotkania ksiądz proboszcz przywołał postać kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego imię upamiętnia czeladzki Rynek. Podkreślił także, że ten wielki Polak jest patronem Rady Zakonu Rycerzy Kolumba, którzy uczestniczyli w modlitwie różańcowej. Kardynał Wyszyński wskazał wszystkim Polakom drogę odnowy narodu. Są nimi Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. To droga zawierzenia Maryi i pójścia za nią. Dzięki jej wstawiennictwu nasza wspólna modlitwa przyczyni się do odnowy moralnej, której tak bardzo potrzebujemy w tych trudnych czasach.

(Foto wojciech O. , tekst Agnieszka B.)