Droga Krzyżowa ulicami miasta

DSC_0294W Niedzielę Palmową już po raz czwarty na terenie naszej parafii została zorganizowana Droga Krzyżowa ulicami miasta. O godz. 19. wierni licznie zgromadzili się pod Szpitalem Miejskim, gdzie rozpoczęła się Droga Krzyżowa, którą prowadził ksiądz proboszcz Jarosław Wolski. Rozważania zakończyły się w kościele pw. św. Stanisława BM.

Drewniany krzyż nieśli kolejno przedstawiciele wspólnot parafialnych oraz różnych grup społecznych. Również każdy, kto przyszedł na Drogę Krzyżową z własną intencją miał okazję dźwigać 140 kilogramowy krzyż.

Nad bezpieczeństwem w trakcie nabożeństwa czuwali policjanci z Komendy Powiatowej z Będzina oraz Komendy Miejskiej z Czeladzi a także czeladzka Straż Miejska.

Na zakończenie nabożeństwa ksiądz proboszcz podziękował wszystkim, którzy przybyli na Drogę Krzyżową ulicami miasta oraz wszystkim zaangażowanym w jej organizację.