Peregrynacja obrazu Matki Bożej z Guadelupe

DSC_0206W dniach 25.- 26. gościliśmy w naszej parafii Matkę Bożą z Guadelupe w kopii Cudownego Obrazu. W środę około godz. 17.00 Rycerze Kolumba przywieźli Obraz, który powitał Ksiądz Proboszcz, a także przybyli parafianie.

Uroczysta Msza Święta odbyła się o godzinie 18.00. Odprawiona została przez Ks. Proboszcza Jarosława Wolskiego, Ks. Marcela Magotta i Ks. Stanisława Fabera. Po Mszy Św. wierni mieli okazję dowiedzieć się kim są członkowie Rycerzy Kolumba oraz na czym polega ich działalność.

O godzinie 21.00 miał miejsce Apel Jasnogórski, po którym wierni oddawali cześć patronce życia poczętego przez ucałowanie obrazu.

W czwartek od godzin rannych trwało czuwanie modlitewne a popołudniu pożegnaliśmy Maryję – ale tylko na chwilę, bo powróciła Ona do nas w sobotę i pozostanie w naszej parafii aż do środy, kiedy to pożegnamy ją uroczyście w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

Justyna Nowak