Jubileusz siostry Felicjany

1210. czerwca na Mszy Św. o godz. 11.15 Ksiądz Proboszcz modlił się w intencji s. Felicjany - przełożonej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Czeladzi - z okazji 25. rocznicy ślubów zakonnych. Wśród obecnych była s. Klemensa - Wikariuszka.

 

W trakcie kazania Ksiądz Proboszcz przybliżył nam drogę życiową s. Felicjany, wspominając m.in. o tym, że nasza zakrystianka była misjonarką w Afryce, a aktualnie dba o wystrój i czystość w naszym kościele.

Siostra Felicjana przez całą Mszę Św. miała na głowie wianek na pamiątkę swoich ślubów zakonnych, które w trakcie Mszy odnowiła. Na zakończenie siostra podziękowała za serdeczność wiernych, z którą spotyka się w parafii. Wierni, którzy nie mieli okazji złożyć siostrze życzeń w dniu 6. czerwca (w trakcie jubileuszu Księdza Proboszcza i Księdza Biskupa) uczynili to pod koniec Mszy i po jej zakończeniu.

Justyna Nowak