Zawalony mur oporowy

DSC_10101. lipca, w niedzielę ok. godziny 22. od strony ulicy Podwalnej zawalił się mur oporowy znajdujący się przy naszym kościele. To efekt nawałnicy jaka przeszła w niedzielny wieczór nad Czeladzią.

 

Na miejscu katastrofy pojawił się ks. proboszcz Jarosław Wolski. Przybyła także burmistrz Teresa Kosmala wraz z zastępcą burmistrza Teresą Wąsowicz, dyrektor ZBK, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Akcję prowadzili ratownicy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu oraz PSP Będzin przy wsparciu OSP Czeladź.

Osuwisko pochłonęło jeden z reflektorów oświetlających kościół oraz uszkodziło dwa prywatne samochody dostawcze znajdujące się na posesji przy ul. Podwalnej 11. Mieszkańcy budynku zostali ewakuowani i noc spędzili w hotelu.

Justyna Nowak

Foto: xTN