Diecezjalna Pielgrzymka Chorych

miniaturaW środę 5 września 2012 roku odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Matki Bożej Pocieszenia w kościele św. Stanisława BM w Czeladzi.

 

O godzinie 10.30 rozpoczęła się prelekcja Krajowego Duszpasterza Apostolstwa Chorych ks. dr Wojciecha Bartoszka, a o 11.00 uroczysta msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka
z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem indywidualnym („lurdzkim”) Najświętszym Sakramentem.
Licznie zgromadzeni kapłani z całej diecezji, pomogli w udzielaniu sakramentu namaszczenia oraz podjęli posługę w konfesjonałach. Obecni również wśród nich Kapelani szpitali i Domów Pomocy Społecznej wzięli udział w koncelebrze. Przed zakończeniem liturgii przedstawiciele poszczególnych grup wiekowych i wspólnot, złożyły życzenia
dla solenizanta Ks. Biskupa Diecezjalnego Grzegorza Kaszaka, w trwającej oktawie imienin, wraz z wyrazami wdzięczności za posługę. Po mszy św. chorzy mieli okazję przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia ucałować relikwie Jana Pawła II obecne
w kościele przy ołtarzu. Nastąpiła też prezentacja Legionu Maryi i Sodalicji Mariańskiej. Przed kościołem na pątników czekała niespodzianka, w postaci poczęstunku, przygotowanego celem pokrzepienia sił pielgrzymujących chorych przed powrotem
do domu.

zdjęcia: Jarosław Ciszek